Dark Side Computers

Stavba počítačů

PC komponenty

Naše firma je schopná Vám postavit jakoukoli sestavu dle Vašich přání a představ, samozřejmě v mezích technických možností.

Kritéria si stanovíte Vy, případně jsme schopni Vám poskytnout poradenství a sestavit několik možných variant na základě Vámi sdělených požadavků na výkon a účel počítače. Vše je na vzájemné domluvě. Každou sestavu řešíme individuálně.

Příklad sestav (obecně):

každá modelová sestava klade důraz na něco jiného.

 1. Základní
  • Hodí se pro běžné používání, tedy brouzdání po internetu, online hry a starší hry s nižší náročností, přehrávání hudby a videa, používání základních kancelářských aplikací, jako je třeba MS Word
  • je nejméně finančně náročná
  • Obsahuje spíše slabší procesor a integrovanou grafickou kartu.
 2. Kancelářská
  • Zvládne pokročilejší kancelářské aplikace, například složitější výpočty a funkce v MS Excel, či složitější databáze, například v MS Access, v přijatelné době.
  • Stejně tak lépe než základní sestava zvládne pokročilejší grafické programy, jako je AutoCAD, komprimaci videa či náročnější operace třeba ve Photoshopu, které by slabšímu stroji trvaly neúměrně dlouho.
  • Oproti základní sestavě má zvýšený výpočetní výkon (silnější procesor) a větší operační paměť. Kromě integované grafické karty může obsahovat i kartu ve slotu PCI-E a v některých případech spolu mohou obě spolupracovat. V případě použití operačního systému Windows může být použita vyšší verze, nebo verze speciálně pro kancelář (Aktuálně Win7 Professional, nebo Enterprise)
 3. Herní
  • Vyhovuje požadavkům nejmodernějších her.
  • Důraz je kladen nejen na solidní výpočetní výkon, ale především na vysoký výkon grafické karty
  • Je finančně nejnáročnější, nejen kvůli grafické kartě, ale i komponentám souvisejícím s ní.
Samozřejmě pevně nelpíme na vymezení jednotlivých kategorií a výsledná sestava může mít z každé modelové sestavy něco. Modelové sestavy jsou zde spíše pro Vaši informaci, vše záleží především na Vašich požadavcích. Rádi Vám vysvětlíme výhody a nevýhody toho kterého řešení.

Sestava může být nejen z nových dílů, ale také z dílů použitých. Používáme ověřené zdroje (nenakupujeme na bleším trhu), a zakoupené součástky důkladně testujeme, abychom se vyvarovali montáže vadného dílu.

Tak je možno dosáhnout nižší ceny než u základní sestavy, ale výběr komponentů bývá omezený, nelze tedy být úplně flexibilní

Klinutím se vrátíte na hlavní stránku, nebo můžete pokračovat výběrem v menu.

štítek autora
HTML Validátor CSS Validátor validita